Izvor: FoNet
Vučić je novinarima u Istanbulu, gde danas prisustvuje svečanosti povodom puštanja u rad deonice tog gasovoda, istakao da je gas od ogromnog značaja za energetsku bezbednost zemlje i privlačenje stranih investicija i da se zbog toga velike sile i bore i "tuku" oko toga.
On je najavio da će sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom i turskim Redžepom Taiopom Erdoganom razgovarati i o tome kako jedna svetska i jedna regionalna sila gledaju na problem na Bliskom Istoku, jer je to važno pitanje i za Srbiju, pošto će svaka eskalacija povećati cene nafte i gasa.
To za nas ne bi bilo dobro i o tom ću s njima razgovarati, da vidim kako oni na to gledaju, objasnio je Vučić.
Sa bugarskim predsednikom Bojkom Borisovima će, kako je najavio, pričati o završetku gasovoda kroz tu zemlju, što je planirano da se desi u maju, a možda u septembru, što je "svejedno".
Vučić je dodao da će sa Borisovim da razgovara i o odnosima sa Evropskom unijom, kako bi se videlo da li će svi projekti koji su započeti da se ostvare do kraja.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!