Velika pobeda: Borbene Srpkinje savladale favorita

Naše dame upisale su veoma važnu pobedu savladavši selekciju Nemačke rezultatom 29:28, u meču drugog kola druge faze šampionata.

Najbolje rukometasice Srbije nastavile su sa sjajnim partijama na Svetskom prvenstvu u Japanu. Naše dame upisale su veoma važnu pobedu savladavši selekciju Nemačke rezultatom 29:28, u meču drugog kola druge faze šampionata.
Bio je ovo još jedan u nizu vema neizvesnih i dramatičnih mečeva našeg tima. O tome najbolje svedoči podatak iz same završenice, kada je Kristina Liščević preuzela odgovornost, pogodila sedmerac i tako donela dva veoma bitna boda na putu ka olimpijskom turniru ali i završnici šampionata.

Nemice su bile favoriti pred ovaj duel, pogotovo posle jučerašnje pobede nad Holandijom, ali su izabranice Ljubomira Obradovića hrabro ušle i u ovaj duel. Naše devojke su odličnog igrom izgradile pet golova prednosti u prvom poluvremenu, ipak Nemice su pokazale drugo lice u nastavku. Rivalke su uhvatile priključak i do samog finiša igralo se gol za gol. Nemice su imale prednost 28:27, da bi u tom trenutku Jelena Lavko izrasla u junaka meča – najpre je izjednačila na 28:28, a posle odbrane Jovane Risović u poslednjim sekundama izborila sedmerac. Liščevičava je precizno šutirala I donele veliko slavlje u taboru naše ekipe.
Dragana Cvijić je postigla 7 golova uz samo jedan promašaj iz igre, petostruki strelac bila je Jelena Lavko, a 4 gola postigla je Slađana Pop-Lazić. Kod Nemica Berger i Minevskaja su postigle po 6, a Benke 5 golova.
Naše selekcija ima dve pobede u drugoj fazi i ukupno četiri boda. Sledi dan pauze, a onda i odlučujući okršaj u sredu od 10 časova po srednjeevropskom vremenu kada će naš tim odmeriti snage sa Danskom.