Velika pobeda niških vaterpolista

Vaterpolisti Naisa upisali su definitnivno najveću pobedu u svom dosadašnjem nastupu u Regionalnoj A2 ligi. Nišlije su odnele trijumf sa gostovanja Budvi rezultatom 11:10, u meču četvrtog kola.

Crnogorski tim, prvi favorit za za osvajanje prvog mesta u drugogm rangu takamičenjau regionu, naišao je na veliki otpor niških vatepolista, koji nisu poklekli i pored početnog zaustatka u meču.

Nais je  do poluvremena anulirao prednost od dva gola protivnika, a presudan trenutak duela dogodio se u poslednja dva minuta treće četvrtine, kada je srpski tim postigao dva vezana gola i stekao 10:8 pred poslednji period. Velikom borbom prvenstveno pred svojim golom niški tim je uspoe da odbije žestoke nalete protivnika i ostvatri veoma značajnu pobedu.

Najefikasniji u taboru Naisa bili  su Đorđe Lekić i Matija Milošević sa po 3 gola, koliko je dao i najbolji pojedinac u domaćem sastavu Nenad Stojčić.

Ovo je bila treća pobeda Nišlija, koje se sada nalaze na 3. poziciji na tabeli, sa 9 bodova, isto kao i četvrtoplasirana Budva, kojoj je ovo bio prvi poraz u takmičenju.
Narednog vikenda, Nais će ugostiti Primorje iz Rijeke.