Veliki dan za Partizan: Crno-beli vratili nekadašnje velike talente

|   Sport
Ovaj trio je prošao  sve omladinske selekcije Partizana, ali su se kao i svi veliki talenti našeg fudbala veoma kratko zadržali u domaćem fudba
Foto: partizan.rs

Fudbalski klub Partizan je dobio je dva velika pojačanja za nastavak sezone na domaćoj sceni. Crno-beli su na sjajan način stavili tačku na letnji prelazni rok. Uprava kluba uspela je da vrati nekadašnje velike talente kluba iz Humske Ivana Obradovića i Miloša Jojića, ali I dogovori pozajmicu, takođe svog nekadašnjeg bisera, Svetozara Markovića.

Ovaj trio je prošao  sve omladinske selekcije Partizana, ali su se kao i svi veliki talenti našeg fudbala veoma kratko zadržali u domaćem fudbalu.

Jojić je crno-bele je tokom dve sezone odigrao 35 mečeva i postigao 10 golova, od kojih je svakako najbitniji onaj postignut iz slobodnog udarca u 144. večitom derbiju, 18. maja 2013. godine, koji je Partizanu doneo titulu prvaka države.

U zimu 2014, godine prešao je u redove Borusije iz Dortmunda, a branio je još i boje Kelna, Bašakšehira i austrijskog Volzbergera.

Obradović je sa crno-belima je osvojio tri šampionske titule i dva Kupa Srbije, da bi se potom obreo u španskoj Saragosi.
Posle Španije odlazi za Belgiju gde je igrao u Mehelenu, Andrlehtu i Legiji iz Varšave.

Nema sumnje da će ovaj tandem zahvaljujući svom višegodišnjim međunarodnom iskustvu biti ogromno pojačanje za tabor trenera Aleksandra Stanovića.

Poslednji je stigao Svetozar Marković.
Štoper koji je ponikao u omladinskoj školi crno-belih, je stigao kao pozajmljen igrač Olimpijakosa, bez prava otkupa na kraju sezone.Pre godinu dana je iz Partizana otišao u Olimpijakos, a prošlu sezonu je bio na pozajmici u Larisi.

Foto: partizan.rs

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar