Vučić razgovarao sa porodiljom iz Sremske Mitrovice čija je beba umrla nakon porođaja

|   Info
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa porodiljom iz Sremske Mitrovice čija je beba umrla nakon porođaja Maricom Mihajlović i poručio da će država uraditi sve da pomogne njenoj porodici i da uspostavi bolju kontrolu kako se takav slučaj ne bi više ponovio.
Foto: FoNet/Milica Vučković

 

Izvor: FoNet

Vučić je kazao da je saznao sve detalje i da mu je mnogo žao i teško što joj se to dogodilo.

"Dete da vratimo ne možemo, ali možemo da pokušamo da nešto ispravimo u budućnosti", rekao je Vučić i naglasio da je 99 odsto lekara među najboljima, ali da je potrebno da onih jedan odsto posebno obrate pažnju.

Predsednik je zahvalio Marici Mihajlović na hrabrosti, odlučnosti, otvorenost i poštenju.

"Video sam da su babice bile veoma fer i da su u najvećem delu potvrdile ono što ste govorili", kazao je Vučić, što je potvrdila i Mihajlović.

Napomenuo je da je mnogo važnije da zamoli ljude koji rade najlepši i najhumaniji posao, bez obzira na sve muke, da budu 100 odsto posvećeni majkama i deci, jer je tu najveća odgovornost.

"Verujem da ćemo da donesemo nova pravila i uvedemo više odgovornosti u postupanju", naglasio je Vučić dodajući da ne treba donositi presude pre kraja procesa.

Marica Mihajlović je zahvalila predsedniku što je primio nju i njenog supruga Danijela i što je sa njima razgovarao i podržao ih.

"Nadamo se da će pravda da uradi svoje", poručila je Mihajlović.

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar