Sve buduće utakmice Lige šampiona i Lige Evrope, posle trenutne faze takmičenja, mogle bi da budu suspendovane, preneli su italijanski mediji.
Pozivajući se na svoje izvore u sedištu UEFA, čuveni novinar Mirko Kaleme objavio je kao ekskluzivnu vest da će zbog širenja korona virusa svi mečevi posle runde takmičenja koja se igra ove nedelje jednostavno biti suspendovani.
Do sada su uvedene mere opreza, ograničena ili potpuno zabranjena poseta na nekoliko utakmica, a mediji na Apeninskom poluostrvu tvrde da će dva najpopularnija evropska klupska takmičenja uskoro biti potpuno otkazana.
Istovremeno, sve je više zahteva da se odloži i predstojeće Evropsko prvenstvo u fudbalu, prvo koje se organizuje u čak 12 država domaćina. EURO je trebao da počne na stadionu u Rimu 12. juna, a baš Italija je trenutno epidemijom korona virusa najviše pogođena evropska zemlja.
Nacionalni fudbalski savezi se plaše da će morati da odlože neke utakmice u svojim zemljama, a da zbog Evropskog prvenstva neće biti vremena da se državna prvenstva završe na vreme, zbog čega je predloženo da se EURO odigra 2021. godine umesto ovog leta.
⚠️ PERILLA LA CHAMPIONS
— Club de la Mitjanit (@ClubMitjanit) March 10, 2020
? @MirkoCalemme: "La UEFA intentarà jugar els partits d'aquesta ronda i llavors, suspendrà les competicions"#ClubMitjanitpic.twitter.com/xIHhqRT4xg
Komentari (0)
Ne postoji komentar!