Luka Jović je dobio još jednu šansu da se pokaže u timu Reala. Srpski fudbaler je nastupio u utakmici Superkupa sa Valensijom i sudeći prema utiscima trenera Zinedina Zidana, može da bude zadovoljan učinkom.
Desetkovana povredama, ekipa iz Madrida je u polufinalu ipak pobedila Valensiju sa 3:1, a 22-godišnji napadač je dobio priliku kao starter. Zidan je Jovića zamenio u 83. minutu, a on je vreme na terenu iskoristio za asistenciju Modriću kod trećeg gola u 65. minutu. Srpski fudbaler je imao i jednu veliku priliku, ali promašena šansa srećom nije puno uticala na konačan rezultat i trijumf njegovog tima.
Zidan je u izjavi posle utakmice govorio i o Joviću. Trener madridske ekipe je podsetio da je jako teško igrati na najvišem nivou ako dugo ne dobijaš priliku i da se srpski napadač dobro snašao. Propuštena šansa za gol nije najvažnija, a Jović je na terenu odradio sve što se od njega očekivalo, zaključio je Zidan.
Luka Jović je u Real Madrid došao u letnjem prelaznom roku iz Ajntrahta u transferu vrednom 60 miliona evra. Do sada je odigrao samo 16 utakmica, na kojima je najčešće ulazio sa klupe. U strelce se za sada upisao samo jednom.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!