Zvezda nadigrala Radnički, Nišlije igrale bez trenera

Crvena zvezda je pobedila Radnički sa 2:0 u duelu drugog kola domaćeg prvenstva. Golove za crveno-bele su postigli Rodić u devetom i Ben u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Zvezda je nastavila tradiciju čvrste odbrane koja je krasi od početka sezone, pa na pet dosadašnjih utakmicu ovaj tim nije primio nijedan gol.

Radnički je bio uskraćen za trenera Nenada Lalatovića koji je zbog zdravstvenih problema morao da napustio stadion “Rajko Mitić” pred početak utakmice. Rodić je rano, već u devetom minutu uspeo da savlada čuvara mreže gostiju. Ostaje velika dilema da li je igrač crveno-belih gol postigao iz ofsajda, ali su sudije smatrale da za poništavanje gola nije bilo potrebe.  Nišlije su pokušale da uzvrate, fudbaleri sa Čaira uspeli su da naprave nekoliko ozbiljnijih prilika, ali se nisu snašli u završnici akcija.

Fudbaleri trenera Milojevića imali su veću kontrolu nad ritmom utakmice, a prednost je udvostručena nakon što je fudbaler gostiju srušio domaćeg, nakon čega je sudija pokazao na belu tačku. Iz penala je siguran bio Ben, koji je ovim golom i postavio konačan rezultat susreta.

Crvena zvezda – Radnički Niš 2:0
Rodić 9', Ben 90+2'

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić, Meleg, Ebesilio, Jevtović, Stojiljković

Radnički Niš: Živković, Aksentijević, Bondarenko, Pankov, Stanković, Noma, Mićić, Ranđelović, Stojanović, Grbić, Mrkić