Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC 5:0 u šestom kolu Superlige Srbije. Izabranici Dejana Stankovića odigrali su dobru utakmicu, a briljirao je Aleksandar Katai.
Krilni napadač Crvene zvezde postigao je het-trik za poluvreme, čime je već posle 45 minuta rešio pitanje pobednika. Katai je mrežu gostiju načeo u 20. minutu, na 2-0 povisio je u 28, a protivnika je dokrajčio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Ubedljivu pobedu potvrdili su golovima Gavrić u 60. i Ivanić u 70. minutu.
Meč je obeležio i neoprezan start Ričmonda Boaćija, koji je išao na loptu, ali je đonom udario u stomak golmana TSC-a.
"Moji igrači su uvek motivisani. Večeras su bili fenomenalni. Zaslužili su radom na treninzima, profesionalnošću i odnosom prema dresu da odigraju ovakav meč. Uživao sam da ih gledam. Zaslužena pobeda uz dobru igru čime je zatvoren ciklus od osam teških utakmica. Imali smo mečeve na svaka tri dana, a uspeli smo da ostvarimo sve pobede. Imaćemo mini-pripreme od nekoliko dana da se spremimo za ono što sledi, a ispred nas smo postavili ozbiljne ciljeve", rekao je posle utakmice trener Zvezde Dejan Stanković.
Crvena zvezda se odvojila i usamila na liderskom mestu na tabeli Superlige, ali šef stručnog štaba našeg tima ističe da je fokusiran na igru njegovog tima.
"Gledamo samo sebe. Svaki drugi rezultat koji ide u našu korist nam znači, ali ne možeš da imaš bodovnu prednost i razliku, ako ti nisi pravi i ako ne igraš dobro. Čestitam mojim igračima još jednom. Fenomenalni su. Neki veruju u njih, neki ne, ali ja verujem bez dileme. Nekad to ne bude lepa i dopadljiva igra, ali oni ne odustaju", zadovoljno je zaključio Stanković.
Crvena zvezda – TSC 5:0 (3:0)
Katai 20, 28, 45+2, Gavrić 60, Ivanić 70
Stadion: Rajko Mitić
Sudija: M. Đorđić
Zvezda: Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Rodić – Sanogo – Gavrić, Nikolić, Ivanić, Katai – Boaći.
TSC: Filipović – Varga, Antonić, Petrović, Balaž – Stanojev, Milićević, Zec, Tomanović – Lukić, Silađi.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!