Zvezda rutinski na Banjici

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su pohod ka odbrani šampionske krune. Crveno-beli odneli su ceo plen sa gostovanja Radu rezultatom 0:3, u meču 27. kola.

Rad je pružio jednu od svojih boljih partija, međutim u ovom meču se namerio na mnogo jačeg protivnika koji je predvođen mladim napadačem Dejanom Joviljićem upisao 24. prvenstvenu pobedu.
Zvezda je rutuniski kontrolisala situaciju na terenu i svoja jedina tri šuta u okrvir gola protivnika pretvarala u pogotke.
Odbrana Rada prvi put je kapitulirala u 20 minutu, kad je Joveljić uz pomoć  protivničkog defanzivca Tanovića pogotio mrežu domaćina.
Do kraja poluvremena viđena je po jedna poluprilika pred oba gola, ali se rezultat nije menjao.
Da izrasta u vrhunskog golgetera Joveljić je pokazo i u sedmom minutu nastavka. Mladi napadač se inteligentnim prijemom oslobodio čuvara, a ujedno i namestio loptu za precizna šut. Sve dileme u meču na Banjici otklonio je El Fardu Ben u finišu utakmice, kada je nakon odlične dubinske lopte Ebisilija izbio sam ispred golaman Markovića i bio neumoljiv u realizaciji.
Zvezda reprezentativnu pauzu dočekuje sa sedam bodova više od drugoplasiranog Radničkog, a sledeći duel igra sa Mačvom 30. marta na svom terenu.