Zvezda slavila u derbiju bez neizvesnosti

Ekipa Dejana Stankovića je zahvlajujući maksimalnoj koncentraciji na terenu i pravovremneim golovima potpuno neutralisala sve nade tima koji predvodi Nenad Lalatović.

Fudbaleri Crvene zvezde pobednici su derbija odigranom u okviru 22. kola Superlige. Crveno-beli salvadali su ekipu Vojvodine rezultatom 2:0 i tako zabeležili 11. pobedu u nizu u duelima sa Novosađanima.

Derbi na stadionu “Rajko Mitić” nije opravdao očekivanja. Ekipa Dejana Stankovića je zahvlajujući maksimalnoj koncentraciji na terenu i pravovremneim golovima potpuno neutralisala sve nade tima koji predvodi Nenad Lalatović.
Zvezda je krunisala inicijativu u 18. minutu, a ukazanu šansu iskoristio je Ben. Nekoliko minuta kasnije Pavkov je propustio veliku prliku, dok je Nikolić pogodio stativu. Ben je ponovo pokušao u finišu prvog dela, a malo kasnije I Vojvodina je imala svoju najbolju šansu u ovom delu meča.
Gosti su krenuli daleko angažovanije u  nastavku. Činilo se da će utakmica dobiti na neizvesnosti, međtuim sve nade Novosađana pale su u vodu u 61. minutu kada je Gemović zaradio drugi žuti karton. Ubrzo je usledio novi udarac za ekpu Vojvodine. Igrao se 65. mintu kada je Gobeljić pravim projektilom sa preko 25. metara stavio tačku na ovom meč.
Zvezda je do kraja rutinski privela meč kraju i sačuvala snagu za sredu kada je na progrmu 23. kolo Superlige. Crveno-beli će gostovati Inđiji, dok će Vojvodina igrati derbi sa Radničkim.