Zvezda u polufinalu Kupa Srbije

Zvezda je slavila golovima Ivanića i Bena krajem prvog poluvremena. Borbeni fudbaleri Inđije uspeli su da unesu dramu u završnicu utakmice golom Jovanovića.

Crvena zvezda je prvi polufinalista Kupa Srbije, nakon što je u četvrtfinalnoj utakmici pobedila Inđiju sa 2:1.

Ovaj meč prvi je koji se posle dugo vremena igrao pred navijačima. Crveno-beli su morali prilično da se namuče da bi došli do pobede protiv borbenog domaćina.

Iako su mnogi pomislili da su fudbaleri trenera Dejana Stankovića posao završili već krajem prvog poluvremena, golovima Ivanića u 35. i Bena u 38. minutu, protivnik je u završnici susreta uneo veliku dramu. Prednost Zvezde smanjio je Jovanović u 87. minutu, posle čega su obe strane vodile veliku borbu. Šansu da donese ubedljiviji trijumf propustio je Tomane, čiji je šut zaustavila stativa.

Jedan od Zvezdinih junaka u ovom duelu bio je Mirko Ivanić, koji je uspeo da se upiše u strelce, a potom i asistira Benu za drugi gol.

"Zadovoljan sam što smo prošli dalje. Svesni smo bili da će meč protiv Inđije biti težak, jer su oni zaista ekipa koja dobro igra na domaćem terenu. Ostvarili smo naš cilj, prošli dalje, sad sledi mali predah, a već za vikend nas očekuje novi izazov. Golovi me čine srećnim, kao i asistencije. Zadovoljan sam što sam u prilici da na taj način pomažem timu i voleo bih da ih što više bude do kraja sezone", rekao je posle utakmice Ivanić.

Inđija - Crvena zvezda 1:2
Stadion: FK Inđija.
Gledalaca: 800.
Sudija: Lazar Lukić.
Strelci: Jovanović u 87. minutu za Inđiju, a Ivanić u 35. i Ben u 38. minutu za Crvenu zvezdu.
Žuti kartoni: Jovanović, Krasić, Vidić, Purtić, Milosavljev, Bosančić (Inđija), Pavkov (Crvena zvezda).

Inđija: Preković, Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić (79. Dimitrijević), Bastajić (od 60. Milosavljev), Banjac (od 60. Dimitrov), Purtić (od 85. Bosančić), Ilić (od 79. Marković), Čermelj, Vidić.
Rezerve: Knežević, Dimitrijević, Bosančić, Marković, Dimitrov, Jovanović, Milosavljev.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 85. Pankov), Petrović, Jovančić , Ben, Ivanić (od 85. Gavrić), Vukanović (od 69. Jovičić), Pavkov (od 62. Tomane).
Rezerve: Popović, Pankov, Babić, Jovičić, Gavrić, Tomane, Boaći.