Zvezdin čas košarke u Baru

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su ekipu Mornara u subotnjem okršaju u okviru 19. kola ABA lige. Crveno-beli su uz dominantnu igru tokom čitavog toka meča u Baru slavili ubedljivim rezultatom 57:90.

Odličan početak duela izabranika Milana Tomića je presudio domaćinu i ostavio ih bez ikakavih šansi u deulu sa prošlogodišnjim rivalom u plej-ofu regionanog takmičenja. Crveno-beli su uz svega dva promašaja iz igre poveli sa 20:4,  da bi u drugoj četvrtini nastavili sa razbijanjem igre protivnika za plus 24 na poluvemenu. Drugo poluvreme počelo je serijom Crvene zvezde od 7:0, ubrzo je bilo i čitavih 40 poena prednosti. Uspeo je Mornar da do kraja meča izbegne još veći debakl, ali nije uspeo da spusti razliku ispod 30 poena.
Beron je postigao 14 poena, Dobrić je ubacio poen manje, dok je Ristić dodao 11 poena. Kod Mornara najefikasniji je bio Mićović sa 15 poena.
Zvezda je ovom pobedom napravila lepu uvertiru pred nastup na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća u Nišu od 14. do 17 februara.