Zvezdin častan oproštaj od Evrope

Novim porazom od Pari Sen Žermena fudbaleri Crvene zvezde stavili su tačku na svoju ovosezonsku evropsku odiseju. Crveno-beli izgubili su od Parižana pred prepunim tribinama stadiona “Rajko Mitić” rezultatom 1:4, u poslednjem, šestom kolu takmičenja po grupama u Ligi šampiona.

Izabranici Vladana Milojevića su imali daleko bolje izdanje nego u prvom susretu u Parizu, iako su već posle devet minuta igre morali da vade loptu iz mreže. Sudija nije reaogovao posle starta nad Pavkovim, posle čega je ostalo mnogo prostora na polovini domaćina. Lopta je stigla do Mbapea, on je bez ikakvih problema pretrčao Stojkovića i namestio zicer za Kavanija.
Četiri minura kasnije Zvezde je zapretila preko Bena, a posle kraćeg izleta na protivničkoj polovini domaći fudbleru su ponovo strepeli za svoj gol. Borjan je odlično intervenisao posle polukontre gostiju i šuta Nejmara u 31. minutu, a u nastavku akcije Di marija je poslao loptu tik pored stative. Parižani su nastavili sa dominacijom, njihova dodavanja su trajala po nekoliko minuta, i bilo je smao pitanje vremen kada će ponovo opasno zapretiti. Mbape je presekao loptu na sredini terena i uposlio Najrmana koji je napravio pravi dar-mar u kaznenom prostoru Zvezde i rutinski poslao loptu u mrežu.

Odmor je itekeo prijao fudbalerima Crvene zvezde, odvažno su krenuli u nastavak, oslobodili se pritiska, zaigrali ka u transu i počeli da ređaju opasnine prilike. Najpre je pokušao Marin, a ubrzo je i Ben opasno zapretio golu protivka. Šanse su bile uvertitra za trenutak koji je u 56. minutu izazvao erupciju oduševljenja na našem najvećem stadionu. Posle centaršuta sa levog boka lopta je posle  intervencije Silve stigla do Gobeljića, a Zvezdin bek je uhvatio volej i matirao Bufona.
Zvezda je nastavila sa dobrom igrom i agresivnim pritiskom na protivničkoj polovini. Ubrzo je trener Milojević uveo dva sveža ofanzivna igrača Boaćija i Ebisilija i očekivalo se da domaćin dodatno pojača ritam.

Ipak, prekid protivnika u 74. minutu ugasio je nadu Zvezdinih igraća. Di Marija uputio savršen centaršut. Na drugoj stativi je Markinjoš nadskočio Rodića i pogodio mrežu za 1:3. Gosti su od tog trenutka ponovo preuzeli konce igre I golom Mbapea u 92. minutu overili prvu poziciju u grupi C.

U drugom meču grupe Liverpul je pred svijim navijačima savladao Napoli sa 1:0 i uz pomoć bolje gol razlike u odnosu na Italijane kao drugoplasirani otišao u osminu finala elitnog takmičenja.