Zvezdina šetnja kroz Novi Sad

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju da nižu pobede na domaćoj sceni. Crveno-beli uspešno su okončali gotovanje Proleteru pobedivši sa 2:0, u meču 15. kola Superlige.

Autogolom Andrejevića u 9. i pogotkom Bena u 56. minutu fudbaleri Zvezde preskočlili su još jednu prepreku na putu ka odbrani šampionaske titule i napravili dobru uvertiru za okršaj sa Liverpulom u četvrtom kolu Lige šampiona.
Rivali se nisu istakli napadački u prvom delu utakmice, dok je drugo poluveme builo znatno sadržajnije. Prvi je zapretio Stojković, a onda su usledile  dve pretnje domaćeg tima, obe preko Čovića. Najpre u 53. minutu iz slobodnog udarca, a dva minuta kasnije, posle centaršuta Vujaklije Čović je šutirao glavom, preko gola.
Odmah je to kaznila Zvezda. Usledio je lepa akcija koju je gostujući tim krenisao golom Bena u 56. minutu.
Pokušavao je Proleter do kraja utakmice da dođe bar do počasnog gola, a najbolju šansu propustio je Šćepanović u 70. minutu.
Zvezda je kraju rutinski odradila gostovanje u Novom sadu i sada može da se posveti prepremama na za okršaj sa Liverpulom, u meču koji je na programu u utorak na stadionu “Rajko Mitić”.