Partizan poražen u Trentu

Košarkaši Partizana nisu uspeli da zabeleže pobedu na staru Evrokupa. Crno - beli su poraženi na gostovanju italijanskom Trentu rezultatom 82:73.
Fonet: twitter.com/PartizanBC

Igra izabranika Nenada Čanaka delovala je odlično sve do finiša druge deonice. Crno-beli su zahvaljujući kontrama i dobroj odbrani konstatno bili u vođsvu, koje je u nekoliko navrata iznosilo plus devet poena. Ipak, sve se promenilo u poslednja dva minuta prvog dela. Domaći su se vratili u igru i serijom 9:0 uspeli da obezbede egal posle 20 minuta igre. Odmor nije poremetio Italijane, nastavili su u istom ritmu i prvim košem u drugom poluvrenu stigli do prvog vođstva. Trento se tu nije zaustavio, napravio je seriju od 9:0 i poveo sa 57:48. Trener Čanak je odgovorio defanzivnom petorkom koja je vratila crno-bele na minus četiri pred odlučujućih deset minuta. Partizan je na kratko vratio prednost, ali je usledio žestok odgovor domaćina, serija poena i prvo dvocifreno vođstvo. Od ovog udarca Partizan nije uspeo da se oporavi, u čemu ga je sprečila i odlična odbrana rivala u poslednjih nekoliko minuta.

U ekipi Partizana istako se Marinković sa 19 poena, pratili su ga Pejdž sa 16 i Lendejl sa 11 poena.
Crno-beli će u narednog utorka dočekati ekipu Zenita, koja je na startu savladala Turk Telekom.