Krah Zvezdine tvrđave, PSŽ brojao do šest

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da naprave novo izneneđanje u Ligi šampiona. Prvak Srbije ubedljivo je izgubio na gostovanju Pari Sen Žermenu rezultatom 6:1, u meču drugog kola C grupe.

Rezultat dovoljno govori o odnosnu kvaliteta između prvog favorita za osvajanje elitnog takmičenja i povratnika u elitnu posle skoro 30 godina.
Ipak, ostaće upamćeno da je posle toliko vremena Crvena zvezda postigla prvi pogotak u elitni. Učinio je to Marin posle odličnog protigravanja Ebisilija u 74. minutu.

Crveno-beli su delovali veoma disciplinovano u odbrani i pored žestokih naleta udarne trojke rivala, Nejmara, Kavanija i Mbapea.
Ipak, sve je promenio nepotreban start Savića u 19. minutu kada je faulirao Nejmara u zoni šuta. Brazilac je namestio loptu i pogodio kao na trenutgu. Domaći su probili bunker i od tada pogađali kao na traci. Samo dva  minuta kasnije Nejmar je dupriao prednosat svog tima. Zvezdina odbrana je odolevala do finiša prvog dela kada su se u strlece upisali i Kavani i Di Marija.

Samo zahvaljujući sjajnim odbranama Borjana mreža našeg tima je mirovala do 70. minuta kada je pogodio i Mbape. Tačku na ubedljivo izdnaje Parižana stavio je Nejmar upisavši het-trik u 81. minutu, još jednim golom iz slobodnog udarca.
Prvaku Srbije sada sledi dvomeč sa Liverulom, a prvi duel ovih rivala na programu je u 24. oktobra na “Enfildu”.