Na prostoru Matejevačke petlje pored Niša radna atmosfera. Veliki broj lovaca vredno je radio kako bi sa zelenih površina lovišta uklonio šut i kabasti otpad. Akcija čišćenja divljih deponija organizovana je na nivou cele države, a prema rečima predsednika Lovačkog saveza Srbije u Nišu će biti očišćene dve velike deponije uz još sedam na mestima u okolini.
‘’Cilj ovakve akcije je pre svega da probudimo svest ljudi da više ne pravimo divlje deponije, a pored toga i da od smetlišta očistimo naša lovišta, našu prirodu i sačuvamo je u onakvom obliku u kakvom smo je dobili ’’, rekao je predsednik Lovačkog saveza Srbije Bratislav Ćirković.
Akcija je organizovana pod pokroviteljstvom Ministarstva zaštite životne sredine. Na ovaj način želimo da svi zajedno pokažemo da su lovci važna poluga u očuvanju životne sredine, kažu iz ministarstva.
‘’Mi danas ovom akcijom svi zajedno šaljemo jasnu poruku da lovci žele da učestvuju u zaštiti životne sredine, da oni jesu važna poluga u preventivi i zaštiti životne sredine, a da Ministarstvo zaštite životne sredine i ministar Goran Trivan ovakve akcije žele da podrže kako bi se popravio kvalitet životne sredine’’, rekao je državni sekretar Ministarstva životne sredine, Ivan Karić.
Prikupljeni otpad će na gradsku deponiju odvoziti vozila JKP Mediana. Prema rečima direktora ovog preduzeća čišćenje divljih deponija je po njihovom redovnom gradskom programu.
‘’Očistićemo 50-ak deponija na širem području grada, posebno na rudnim delovima opština gde ima i najviše nepravilno odloženog smeća i potrudićemo se da naš grad i ove godine bude čistiji nego ranije‘’, rekao je direktor JKP Mediana, Dragoslav Pavlović.
Veliki doprinos akciji dalo je i Udruženje plastičara Srbije koje je dostavilo biorazgradive džakove za prikupljanje otpada. U akciji čišćenja divljih deponija na teritoriji cele Srbije učestvovalo je 127 lovačkih udruženja i više od 50 hiljada lovaca.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!