Amaterska odbrana donela Srbiji samo bod protiv Rumunije

U drugom kolu Lige nacija, fudbalska reprezentacija Srbije igrala je večeras u Beogradu protiv Rumunije nerešeno 2:2 (1:0) i propustila šansu da učvrsti vođstvo u grupi.

Srbija je dva puta vodila pogocima izvanrednog Aleksandra Mitrovića, ali se i u ovoj utakmici pokazalo da je odbrana našeg tima veoma loša, ponekad gotovo na amaterskom nivou, a u takvoj situaciji je teško bilo koga pobediti. Izabranici Mladena Krstajića su svih 90 minuta bili dominantni i činilo se da bez većih problema kontrolišu utakmicu i da bi mogli da zabeleže drugu pobedu u novom takmičenju UEFA, ali su skupo plaćene greške.

Posle velike inicijative našeg tima Mitrović je najpre pogodio prečku, da bi se nešto kasnije odlično snašao među trojicom protivničkih igrača i sa zemlje je uspeo da pošalje loptu u mrežu. Prvi hladan tuš došao je početkom drugog  poluvremena, kada je naš najiskusnji reprezentativac Aleksandar Kolarov izgubio duel jedan na jedan u šesnaestercu,  a potom je nepotrebno napravio penal, koji je realizovao Stančiju. Mitrović je u 68. minutu vratio prednost našem timu fantastičnim volej udarcem, ali su pet minuta kasnije Rumuni još jednom izjednačili posle zaista neshvatljive greške naših fudbalera, a strelac je bio Tukudean.

Sve vreme je bilo očigledno da Srbija ima dosta kvalitetnije igrače od Rumunije, ali je takođe sve očiglednije da nemamo nikakav plan igre, niti se vidi bilo kakva ideja. U napadu uspevamo da stvaramo šanse zahvaljujući individualnim kvalitetima, pre svega Mitrovića, ali u odbani nema nikakvog napretka i iz utakmice u utakmicu se ponavljaju iste greške. Litvanci nisu umeli da ih iskoriste, ali Rumuni jesu. Golove smo primili posle grubih grešaka, a samo zahvaljujući nedovoljnom kvalitetu i nedostatku iskustva rumunskih fudbalera nismo primili još neki gol iz kontranapada.

Za mesec dana Srbija će u trećem kolu gostovati Crnoj Gori, a potom i Rumuniji, i te utakmice će u velikoj meri  odrediti sudbinu našeg tima u Ligi nacija.

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Veljković, Kolarov, Maksimović, Lukić (Matić, 72), Tadić, Milinković-Savić (Kostić, 64),  Ljajić (Prijović, 77), Mitrović.

Rumunija: Tatarušanu, Manea, Balaša, Sapunaru, Banku, Anton, Marin, Kipčiju, Draguš (Mitrica, 60), Stančiju,  Tukudean.