Čelična odbrana donela veliki bod

Fudbalski klub Crvena zvezda je svoj povratak na veliku scenu obeležio osvojenim dobom. Prvak Srbije odigrao je bez golova sa ekipom Napolija na prepunom stadionu “Rajko Mitić”, u meču prvog kola grupe C Lige šampiona.

Kao što se i očekivalo italijanski velikan imao je potpunu inicijativu i daleko veči učinak u svim statističkim kolomana, ali je Zvezdina odbrana svoje defanzivne zadatke položila sa čistom desetkom i na kraju osvojila veliki bod u meču sa velikim favoritom.

Zvezda se od starta suočila sa velikim pritiskom rivala. Fudbaleri Napolija zaključali su loptu u u svom posedu, konstantno napadali i tražili put do mreže Borjanovog gola. Velike probleme crvno-belom timu pravili su Kaljehon i Insinje, a upravo je omaleni Italijan imao prvu veliku priliku na meču, kada je u 18. minutu pogodio prečku  nakon odličnog udarca sa distance. Desetak minuta kasnije Napoli je stvorio novu veliku priliku, ali je Borjan bio dobro postavljen prilikom udarca Milika. Prodori Zvezdinih igrača su izostali jer su Ben i Marin bili opterećeni defanzivnim zadacima.Ipak, izabranici Vladana Milojevića su se donekle oslobodili pritiska u poslednjih desetak minuta prvog dela, ali nisu uspeli da ozbiljnije zaprete u svojim retkim izletima do protivničkog šesnaesterca.

Napoli je nastavio sa ofanzivom u drugom delu i ređao priile, a Zvezdina mreža je u tim trenucima pre svega zahvaljujući Rodiću ostala netaknuta. Ulazak Jovančića je itekako osvežio vezni red domaćeg tima, koji je od uradrac Boaćija u 71. minutu postao daleko ravnopravnji rival. Trener Napolitanaca Karlo Anćeloti je pokušavao izmenama, međutim ni to nije bilo dovoljno protiv stamene defanzive domaćina. Na kraju je Zvzeda mogla i do celog plena, Boaći je u 80. minutu izgradio poziciju za šut, ali je golman Ospina odlično intervenisao. Zvezde je još više dobila na samopouzdnaju i na kraju osvojila veliki bod.

Šampion Srbije će u narednom kolu, 3. oktobra, gostovati Pari Sen Žermenu, koji je izgubio na gostovanju Liverpulu, golom u drugom minutu sudijske nadoknade za konačnih 3:2.