Istorijski bod omladinaca Zvezde u Ligi šampiona

Omladinci Crvene zvezde upisali su istorijski bod u Ligi šampiona, odigravši 1:1 sa ekipom Napolija.

U uvertiri meča prvih timova, odigranoj na stadionu Čukaričkog, jedinii gol za crveno-bele postigao je Dejan Joveljić u 17. minutu.
Napoli je iz prve prave šanse stigao do vođstva zahvaljujući spretnoj reakciji Sensea posle kornera u 13. minutu.
Omladinci srpkog šampiona bili su daleko opasniji rival do kraja prvog dela, ali  Jočić, Velikić i Kupusović nisu uspeli da donesu preokret.

Znatno manje uzbuđenja, uz više tenzije koju je prouzrokovala želja oba tima da stignu do celog plena, viđeno je u drugom poluvremenu.
Ostaće žal za propuštenim šansama Joveljića u 72. i Terzića u 80. minutu, ali i zadovoljstvo zbog fenomenalne reakcije Gordića u 75. minutu posle udarca Gaetana iz stopostotne prilike.