Nole bez rešenja za servise Cicipasa

Novak Đoković neće igrati za titulu na turniru u Torontu. Naš najbolji teniser izgubio je u meču osmine finala od Grka Stefanosa Cicipasa sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 i 6:3.

Od starta duela videlo se da će Đoković imati velikih problema sa odličnim servisima rivala. Već u prvom setu je Cicipas imao šest brejk-lopti i iskoristio baš šestu za vođstvo od 1:0. Ništa se kvalitativno u Đokovićevoj igri nije promenilo ni u drugom setu. Grk je imao dve vezane brejk šanse u devetom gemu, ali je Nole uspeo da se izvuče. Đoković je konačno zablistao taj-brejku, poveo je sa 6:3 i uspeo da stigne do egala u setovima.

Ovaj detalj nije motivisao našeg tenisera da nastavi u istom ritmu. Početak trećeg seta obeležio je novi brejk Grka. Nole je pokušavao da uzvati, ali u ovom meču jednostavno nije uspoe da pronađe rešenje za servis protivnika.

Đoković je, uprkos porazu, napredovao na ATP rang listi, s obzirom na to da na turniru u Torontu nije branio bodove.