Pozitivna promena: Partizan odličan na debiju Mirkovića

Fudbaleri Partizana vratili su se na pobednički kolosek. Crno-beli savladali su na gostovanju ekipu Nordsjelenda rezutlatom 2:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Srpski tim je pozitivno reagovao na promenu na klupi. Novi stratreg Mirković je za kratko vreme uspeo da prodrma ekipu, kao i da pogodi sa debitankom Zakarićem koji je datim golom opravdao ukazano poverenje.

Crno-beli su veoma motivisano ušli u duel i prikazali drugo lice u odnosu na svoja prethodna ovosezonska izdanja. Takav pristup je doneo najboji mogući epilog, gol u gostima već na startu utakmice. Igrao se deseti minut kada je Rikardo odlično ispratio ubacivanje iz kornera i lukavim ubarcem glavom doneo prednost našoj ekipi. Crno-beli su nastavili sa diktiraju tempo, a Janković je krajem poluvremena propustio idealnu šansu za dupliranje vođstva. Crnogoski reprezentativac iskupio se odličnom asistencijom u 64. minutu, debitant Zakarić je sjajno ispratio njegov pas, predriblao protivničkog golmana i pogodio za veliku prednost.

Partizan je veoma dobro kontrolisao utakmicu do 70. minuta, međutim jedna smušena reakcija defanzive našeg tima vratila je domaćina u igru. Danska ekipa je prepolovila prednost crno-belih preko Rasmusena i od tog trenutka preuzela konce igre. Nordsjelend je konstanto nadao do kraja susreta, ali je i pored toga bio daleko od remija.

Revanš na stadionu Partizana igra se narednog četvrtka od 20.30.