"Orlići" korak bliže Evropskom prvenstvu

Sedam utakmica - sedam pobeda, bilans je naše mlade fudbalske reprezentacije u dosadašnjem toku kvalifikacija za naredno Evropsko prvensto. “Orlići” su ovog puta salvadali selekciju Makedonije rezultatom 2:1.

Trijumfom u Novom Sadu naši mladi fudbaleri su se približili plasmanu na kontinentalni šampionat, a novi uspeh najavio je gol Šaponjića iz penala u 28. minutu. Srbija je ovim golom krunisala inicijativu, a isti igrač je do kraja prvog dela propustio dve kolosalne šanse da uveća prednost naše selekcije.

Srbija je na startu drugog dela imala dve poluprilike, a potom je usledio nalet Makedonaca. Naši južni susedi su uspeli da krunišu nešto odvažniju igru preko Kostadinova u 64. minutu.

Ovaj gol je naterao naše momke da se presele na polovinu protivnka. Napadali su “orlići” i konačno uspeli da probiju bunker rivala u 80. minutu. Pobedu našem timu doneo je Lazar Ranđelović, fudbaler koga je niški Radnički nedavno prodao Olimpijakosu.

Srbija posle ove pobede ima pet bodova više od drugoplasirane Rusije, a do kraja kvalifikacija je očekuju još tri utakmice. Prva upravo protiv Rusije na gostovanju u utorak, 11. septembra.