Partizan ispustio pobedu u derbiju

158. “večiti” derbi u fudbalu doneo je podelu plena. Partizan i Crvena zvezda remizirali su u Humksoj rezultatom 1:1, u okviru devetog kola Superlige Srbije.

Izabranici Zorana Mirkovića pružili su najbolju partiju od starta sezone, imali daleko zrelije prilike, ali i pored toga nisu uspeli da  sačuvaju prednost.

Crno-beli, silno motivnidani da izađu iz senke “večitog” rivala ove sezone, odlično su otvorili duel i več posle sedam minuta igre napravili dve stopostone prilike. Več u prvom minutu Zvezdina defanziva je veoma panično izbacila loptu ispred svog gola nakon greške golmana Borjana, dok je  samo par minuta kasnije Janković presekao pas Babića, stigao do peterca,  ali mu je lopta prešla preko noge.

Partizan je nastavio sa visokim  presingom i diktiranjem tempa, dok crveno-beli nikako nisu uspevali da povezu redove. Usledio je dobar pokušaj Pantića, a nedogo zatim Borjan je ukrotio jak šut Miletića. Partizan je napatio inicijatuvu u 33. Rikardo je presekao povratnu loptu Boaćija, zatim krenuo u solo prodor i veoma dobrim udarcem zatresao mrežu rivala. Zvezda nije imala odgovor, ko i nijednu šansu do odlakska na odmor, dok je domaćin ponovo zapretio preko Rikarda.
Sreća je bila veliki saveznik Zvezde u osmom minutu nastavka duela. Pantić je uputio pravi projektil sa oko 30 metara, ali je evrogol sprečila prečka.

Zvezda je zapretila u 58. minutu, ali je Kafu sa oko 12 metara šutirao u ruke Stojkovića. Gosti su se ubrzo otvorili  želeći da izbegnu prvi prvenstveni  poraz posle gotovo godinu dana, a Boaći je ponovo bio koban po ekipu Partizana. Igrao se 72. minut kada je napadač iz Gane šutirao glavnom posle kornera, Stojković je uspeo da interveniše, ali je lopta po mišljenu sidija prešla gol liniju, te je glavni arbitar Danilo Grujić pokazao na centar.
Izjednačenje je donelo daleko oprezniju igru oba tima, tako da je nastavak protekao bez šansi i uzbuđenja.
Partizan će naredni izazov imati na startu Kupa, dok će Zvezda u tom terminu odigrati zaostalu prvenstvenu utakmicu na gostovanju Napretku.