Pobeda na startu prvenstva

|   Video
Ako je suditi prema igri na startu domaće Superlige, Radnički je spreman za nastavak kvalifikacija u Ligi Evrope, gde ekipu sa Čaira čeka dvomeč sa Makabijem. Nišlije su na svom stadionu odličnom igrom pobedili Proleter sa 3:1, a golove su postigli Mrkić i Nikolić za domaće i Krstevski za goste. Pitanje pobednika rešeno je već u prvih pola sata igre. Radnički je poveo u 11. minutu preko Mrkića, a u 29. prednost je udvostručio Nikodijević. Gosti su posle toga uspeli u nekoliko situacija da ugroze gol ekipe iz Niša, ali je Nikodijević drugim pogotkom u 77. minutu rešio pitanje pobednika. Proleter je uspeo samo da ublaži poraz golom Krstevskog u završnici, preciznije u 87. minutu. Radničkom sada predstoji gostovanje Makabiju u četvrtak od 19 časova. U nastavku prvenstva Srbije, ekipa gostuje Crvenoj zvezdi. Proleter u narednom kolu igra sa Voždovcem na svom terenu.