Predstavnici Univerziteta u Beogradu i Vlade razgovarali o četvrtom zahtevu studenata

|   Info
Predstavnici Univerziteta u Beogradu i Vlade Srbije razgovarali su danas o četvrtom zahtevu studenata i o izmenama Zakona o visokom obrazovanju, ali i nacrtu koji je Prošireni rektorski kolegijum uputio Ministarstvu prosvete decembra 2024. decembra i dopunama nacrta koje su upućene februara 2025. godine.
Foto: televizija Kopernikus

 

Izvor: FoNet, Blic

U saopštenju na sajtu Univerziteta u Beogradu se navodi da je "u skladu sa Zaključkom Proširenog rektorskog kolegijuma od 13. februara, održan je još jedan u nizu sastanaka rukovodstva Univerziteta u Beogradu sa predstavnicima nadležnih ministarstava, koji se od 2022. godine održavaju sa ciljem rešavanja problema visokog obrazovanja u Srbiji".

Nešto ranije "Blic" je objavio da sastanku prisustvuju ministri Siniša Mali i Slavica Đukić Dejanović, rektor Univerziteta Vladan Đokić, kao i dekan Pravnog fakulteta u Beogradu i prodekan Ekonomskog fakulteta u Beogradu.

Četvrti zahtev studenata u blokadi o kom su počeli pregovori Vlade Srbije i Univerziteta u Beogradu tiče se povećanja budžetskih sredstava za državne fakultete za 20 odsto, kako bi se unapredili uslovi rada, studiranja i kvaliteta obrazovanja na univerzitetima.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar