Radnički ređa pobede, "zmajevi" pali u finišu

Fudbaleri Radničkog vezali su drugu pobedu na domaćoj sceni. Niški tim je salvadao pred svojim navijačima ekipu Voždovca rezultatom 1:0 u premijernom duelu četvrte runde Superlige.

Pobeda domaćeg tima, koju je omogučila mnogo bolja igra u drugom delu utakmice i gol kapitena Nome u 89. minutu, ostala je u senci veoma neugodne povrede golmana domaćih Bulajića. On je u trećem minutu nakon duela sa Srećkovićem ostao da leži na zemlji, odmah je prevezen u bolnicu gde mu je konstatovan potres mozga.

Ovaj detalj itekako je uticao na igru izabranika Nenada Lalatovića u prvom delu utakmice. Vezni red domaćih na čelu sa debitantom Drunčićem nije uspeo da poveže linije tima, a Voždovac je to mogao da kazni posle velike šanse u 31 minutu. Luković je poslao loptu u gol, ali je defanzivac Nišlija Stanković u poslednjem trenutku izbacio loptu sa gol linije.

Na sreću domaćih navijača, Radnički je pokazao drugo lige u drugom delu, a znatno ofanzivnija igra usko je povezana sa ulaskom mladog Ranđelovića.

Niški tim je dodao gas od 60. minutu, pretili su domaći najčešće sa bokova, ali su najboju šansu za poravnanje imali posle prekida u 79. minutu preko Nikodijevića. U tim momentima razigrao se pomenuti Ranđelović, koji je jedna od svojih dobrih prodora krunisao tačnim dodavanjem Nomi, a odlični Japanac je udarcem glavom u 89. minutu doneo veliku radost na “Čairu”.

Radnički se posle treće superligaške pobede našao na deobi prvog mesta sa Crvenom zvezdom, koja ima utakmicu manje. Sa druge strane, Voždovac je upisao treći vezani poraz posle startne pobede nad ekipom Bačke.