Rutinska pobeda podmlađene vaterpolo reprezentacije

Srpski vaterpolisti ostvarili su rutinsku pobedu u prvoj utakmici Svetskog kupa. Srbija je pobedila Južnu Afriku sa 21:3, a naročito raduje to što je ovako ubedljiv trijumf ostvario podmlađeni sastav naše zemlje.

U ekipi selektora Savića golovima se najviše istakao Gavril Subotić, koji je šest puta uspeo da se upiše u strelce. Nemanja Vico je postigao četiri, a Dušan Mandić i Ognjen Stojanović po tri gola.

Već od početka meča videlo se da Južna Afrika nije ozbiljan protivnik za srpske vaterpoliste, koju su morali da se pomuče koliko i na nekom lakšem treningu. Najefikasnija igra Srbije bila je u drugoj i trećoj četvrtini.

U nastavku 16. izdanja Svetskog kupa naša reprezentacija igra sa selekcijom SAD, koja je u prvom kolu izgubila od Hrvatske rezultatom 15:10.

Srbija - Južna Afrika 21:3 (4:1, 5:0, 7:0, 5:2)

Srbija: Dobožanov (pet odbrana), Mandić 3, V.Rašović, Ranđelović, Subotić 6, Lazić 1, Vico 4, Drašović, Asanović 2, Stojanović 3, S.Rašović 2.

Južna Afrika: Madi,Braun, Krojdon, Prut, Dauns, Rabi, Roda, Lurenson, Spenser 2, Evezard, Stjuart 1.