Izvor: FoNet, AP
To je oko jedan odsto od paketa stimulativih mera, vredog 8.000 milijardi dolara, koji je 20 najbogatijih zemalja predvidelo za očuvanje globalne ekonomije, javlja danas AP.
Loukok je rekao da se većina stručnjaka slaže da vrhunac pandemije još nije stigao u najsiromašije delove sveta, ali da bi se to moglo dogoditi u narednih tri do šest meseci.
Oko 700 miliona najugroženijih ljudi, odnosno 10 odsto svetskog stanovništva, živi u 30 do 40 država koje su već primile humanitarnu pomoć, ali će se suočiti sa ogromnim padom prihoda kada vlade uvedu restriktive mere zbog širenja virusa, izjavio je Loukok.
Ako želite da ih zaštitite od tog pada prihoda, verovatno to možete postići sa oko 60 milijardi dolara, rekao je Loukok i naveo da bi se sa još 30 milijardi mogla obezbediti hrana i medicinska oprema.
Loukok je izjavio da bi dve trećine potrebne sume mogle stići iz međunarodnih finansijskih institucija kao što su Svetska banka i Međunarodni monetarni fond, a ostatak jednokratim povećajem pomoći zemljama u razvoju.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!