Više javno tužilaštvo: Uhapšeno 15 osoba zbog nameštanja javnih nabavki u EPS-u

|   Info
Glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva Nenad Stefanović izjavio je danas da je uhapšeno 15 osoba zbog nameštanja javnih nabavki u Elektroprivredi Srbije i štete nanete tom preduzeću koja premašuje milion evra.
Foto: Pixabay

 

Izvor: FoNet

On je rekao da je među uhapšenima i predsednik opštine Obrenovac i nekadašnji vršilac dužnosti direktora EPS Milorad Grčić.

Oni se terete za zloupotrebu službenog položaja.

Više javno tužilaštvo će naložiti i finansijsku istragu osumnjičenih, rekao je Stefanović i dodao da se istraga nastavlja i sa povezanim osobama koje su primale poklone u gotovini, a teretiće se za krivično delo pranje novca.

Stefanović se obratio pojedinim medijima, a njegovo obraćanje prenosila je Radio-televizija Srbije.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar