Napredak nadigrao Radnički

Na utakmici u Nišu Radnički je izgubio od Napretka rezultatom 2:1. Kruševljani su rano poveli, domaći fudbaleri uspeli da izjednače, ali je Napredak ipak na kraju trijumfovao.

Prvi se u strelce upisao Melunović sa bele tačke u sedmom minutu. Radnički je izjednačio u 63. preko Gavrića, a konačan rezultat postavio je bivši fudbaler ekipe iz Niša Marjanović u 73. minutu meča.

Utakmicu je obeležila veoma nervozna igra na obe strane, gde je sudija imao dosta posla i podelio je ukupno 11 žutih i jedan crveni karton. Isključen je domaći igrač Nikola Stevanović u 90. minutu igre. Nervoza je bila prisutna i kod trenera koji su u jednom trenutku imali verbalni duel, mada se šef stručnog štaba Radničkog Gaćinović nakon utakmice izvinio kolegi Đuričiću.

"Neću komentarisati nefudbalske stvari. Imao sam verbalni duel sa mojim kolegom Đuričićem tokom meča, izvinio sam mu se i tu stavljam tačku. Mi smo prijatelji i ja ga veoma cenim. Imali smo nesreću da na samom startu meča našeg igrača lopta pogodi u ruku. Penal je opravdano dosuđen, a mi smo bili prinuđeni da od tog 7. minuta jurimo njihovu prednost. Definitivno nismo miljenici sreće, zbog mnogih stvari koje nam se dešavaju u poslednje vreme. Teško nam padaju ovi porazi, ali ne možemo da kukamo. Svu odgovornost preuzimam na sebe. Mnogo je razloga za ove poraze. I to što napravimo dobro ne možemo da realizujemo u završnici napada. I danas smo imali nekoliko solidnih situacija, ali prosto nam se nije dalo. Ne preostaje nam ništa drugo nego da nastavimo dalje i da se što pre okrenemo sledećim izazovima. Sami smo krivi što smo došli u ovu situaciju i sami treba iz nje da izađemo", rekao je šef stručnog štaba Radničkog Vladimir Gaćinović.

Ekipi sa Čaira ovo je treći uzastopni poraz. U naredom kolu Radnički gostuje Partizanu.

"Jako teška utakmica u kojoj smo mi želeli da dođemo do pobede i bodova koji su nam neophodni u borbi za opstanak. Meč je sve vreme imao bespotrebnu tenziju i ko je gledao ovaj susret mogao je da čuje moje sugestije da spustimo loptu i da se ne primamo na određene provokacije. Mi smo želeli, znajući da Radnički igra na tranzicije, da njima prepustimo posed. Tako smo se i postavili i čekali svoje momente. Vrlo brzo smo došli do gola i drago mi je što on nije sporan. Snimci su pokazali da su i jedan i drugi penal zasluženo dosuđeni. Mi smo napravili naivan penal, jer je naš golman spašavajući korner, napravio veliki kiks i srušio Kasalicu. Tada se Radnički vratio u igru, a onda se napravila još veća tenzija na terenu, koja meni nije jasna. U nastavku smo uspeli da damo još jedan gol i osvojili smo tri bitna boda. Ja sam ovde dva puta bio trener i Radnički gledam kao svoj klub. Sad sam čuo priče da sam nekoga opsovao na terenu. Tu ne mislim na mog kolegu Gaćinovića. Odgovorno tvrdim da to nije tačno. Ja nikada na utakmici nikoga nisam opsovao, jer to prosto nisu moji maniri. Radničkom želim svaku sreću, a nama ostaje da se borimo do kraja", zaključio je šef stručnog štaba Napretka Milan Đuričić.

Ekipa iz Kruševca je na 16. mestu tabele Superlige sa 21 bodom iz 30 utakmica. Nakon poraza Radnički je na desetoj poziciji.