Odbojkaši izgubili posle preokreta

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od selekcije Francuske u Parizu rezultatom 3:2, u generalnoj proveri pred nastup na predstojećem Evropskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj.

Posle bolje igre tokom prva dva seta, Srbija je povela sa 2:0, ali su na isti način uzvratili Francuzi i izjednačili na 2:2. U petom setu, Francuska je vodila sa 8:5, a Srbija uspela da izjednači na 12:12. Ipak, serijom 3:0, Francuska je peti set dobila sa 15:12 i tako se revanširala našoj selekciji za poraz od pre dva dana u zatvorenom prijateljom duelu.

Našoj selekcji sledi nastavak priprema za takmičenje koje je na programu od 9 – 30. septembra.

Izabranici Nikole Grbića igraće u C grupi u Bariju sa SAD, Rusijom, Australijom, Kamerunom i Tunisom.