Zvezda ubedljiva: Derbi samo na papiru

Fudbaleri Crvene zvezde i dalje ne znaju za neuspeh u novoj sezoni najjačeg domaćeg prvenstva. Aktuleni šampion odneo je ceo plen oz Novog Sada savladavši Vojvodinu rezultatom 4:1, u derbiju sedmog kola Superlige.

Crveno-beli stigli su na stadion “Karađorđe” u lepom raspoloženju posle istorijskog plasmana u Ligu šampiona, a meč su odigrali u skladu sa epitetom tima iz evropske elite.

Jedan od junaka iz Salcurga, Pavkov, počeo je duel protiv Vojvodine i za 16. minuta igre ponovo opravdao ukazano poverenje. Snazni centarfor iskoristio je dodavanje kroz sredinu i uz nesigurnost golmana Rackova doneo prednost svom timu.

Vojvodina je dosta agilno ušla u utakmicu, tako da se nije dugo čekalo na odgovor domaćima. Za egal se pobrinuo debitant Đuričin u 20. minutu. Tri minuta kasnije došlo je do neugodnog sudara Pavkova i golaman Rackova, koji su ubrzo napustili meč.

Period do odmora protekao je u znaku dominacije gostiju. Ređale su se brojne šanse pred golom domaćina, koji ipak nije izdržao do poluvremena. Igrao se 43. minut kada je Zvezda dobila penal, a nekoliko sekundi kasnije Ben je nastavio svoju golgetersku seriju. Poslednju ozbiljnu priliku u prvom delu meča imao je Eze kada je dobro madmudrio odbranu protivnika ali je Borjan je odlično intervenisao.

Tempo je opao u drugom poluvremenu. Crveno-beli su čuvali posed i povremeno pretili. Konkretnu akciju izveli su u 76. minutu kada se Ben ponovo upisao u strelce i time rešio sve dileme. I kada su svi očekivali kraj susreta Babić je odličnim udarcem glavom nakon kornera stavio tačku na novo ubedljivo izdanje izabranika Vladana Milojevića.