Pala i Mađarska: Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva!

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Mađarsku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Na šampionatu u Barseloni, Srbija je starog rivala nadigrala rezultatom 8:5 i na taj način obezbedila plasman među četiri najbolje selekcije.

Već od početka utakmice videlo se da je Srbija daleko bolja ekipa i da Mađari definitivno nisu u formi na ovom prvenstvu. Izabranici našeg selektora Dejana Savića prvu deonicu su rešili u svoju korist rezultatom 4:0. Dobra ofanzivna, ali i još bolja igra u odbrani dali su rezultat u ovom duelu, iako su srpski vaterpolisti dopustili sebi određeno opuštanje tokom druge četvrtine. U trećoj deonici meča Mađari su uspeli da postignu dva gola u mini seriji, ali je Srbija brzo vratila prednost na četiri. Protivnik je u završnici poslednjeg dela duela uspeo samo da ublaži poraz.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Jakšić sa tri pogotka. Filipović je ubacio dva. Po jednom u strelce su uspeli da se upišu Prlainović, Rašović i Vico.

Selektor Dejan Savić rekao je posle utakmice da je zadovoljan igrom u odbrani, ali da je potrebno popraviti uspešnost u napadu.

“Sam početak izuzetan u odbrani. Rezultat je to pokazao. Madjari krenuli posle sa jakim presingom, imali dosta isključenja ali su uspeli da dekoncentrišu naše igrače, umaraju pa smo imali loš procenat sa igračem više. To moramo da ispravimo u polufinalu”, naveo je selektor Savić.

Srbija je ostavila četvrtu uzastopnu pobedu na Evropskom prvenstvu. U nastavku takmičenja naša reprezentacija igra sa boljim iz susreta Crne Gore i Hrvatske. Naredni meč Srbija igra u četvrtak od 20.30h.

Srbija – Mađarska 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2)
Bazen Pikornel. Gledalaca: 1000.Sudije: Poleti (Italija), Naumov (Rusija). Igrač više: Srbija 15 (7), Mađarska 9 (2).

Srbija: G.Pijetlović, Mandić, V.Rašović 1, Ranđelović, Ćuk, D.Pijetlović, Vico 1, Aleksić, Jakšić 3, Filipović 2, Prlainović 1, S.Mitrović, B.Mitrović.

Mađarska: Nađi, Anjal, Manherc 1, Zalanki 1 , Vamoš, Mezei, Janšik, Kovač, Erdelji, Batori 1, Bedo 2, Pol, Vogel.