Šou Radonjića i Ebesilia za ubedljivu pobedu Zvezde

Crvena zvezda je ubedljivo pobedila litvansku Suduvu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvak Srbije slavio je rezultatom 3:0, a golove su postigli Radonjić koji se dva puta upisao u strelce i u ovoj utakmici odlični Lorenco Ebesilijo.

Skoro 25 000 navijača imalo je prilike da na stadionu “Rajko Mitić” prati odlično izdanje svog omiljenog tima. Crveno-beli su igrali raspoloženo i borbeno, a Suduva je pokazala da je ipak za klasu slabiji protivnik. Litvance je “načeo” Ebesilio u 23. minutu odličnim udarcem sa distance. Vođstvo je udvostručio Radonjić u 35. minutu, a sa ovim rezultatom se otišlo i na pauzu. U drugom poluvremenu, preciznije u 58. minutu igre Radonjić se ponovo upisao u strelce, na oduševljenje navijača sa tribina.

Ekipu prvaka Srbije krasila je ofanzivna igra i više prilika za gol od početka duela, a pohvalno je što se ova inicijativa na terenu nije menjala čak ni nakon što je Zvezda povela. Sreća i mali pad u koncentraciji crveno-belih spasili su Suduvu od još težeg poraza.
Zvezda sa velikom prednošću čeka revanš u Litvaniji, a treba istaći i to da crveno-beli ni u četvrtoj takmičarskoj utakmici ove sezone nisu primili gol.

Podsećamo da će bolji tim iz dvomeča Zvezde i Suduve u narednoj fazi borbe za Ligu šampiona igrati sa pobednikom susreta varšavske Legije i trnavskog Spartaka.

Crvena zvezda – Suduva 3:0 (2:0)