Partizan u laganom ritmu do naredne runde

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Crno-beli su i u revanšu dvomeča sa Rudarom slavili sa 3:0 i tako na ubedljiv način prebrodili prvu prepreku na međunarodnoj sceni.

Navijači u Humskoj nisu dugo čekali na proslavu prvog pogotka. Izabranici Miroslava Đukića poveli su iz prvog pravog napada i to pole lepe akcije koju je realizovao Pantić u 11. minutu čime su rešene sve dileme po pitanju prolaska u naredno kolo. Partizan je u nastavku igrao veoma rasterećeno i ređao opasne prilike, međutim mreža Crnogoraca je mirovala sve do finiša prvog dela kada je Ožegović odlično reagovao na centaršt Miletića.

Gosti su najboji period igre imali početkom drugog dela kada su propustili dve odlične prilke, međutim poslednjih dvadesetak minuta proteklo je u potpunoj dominaciji Partizana. Prvo je Zdjelar u 71. minutu propustio neverovatnu priliku, zatim je golman gostiju odbranio i pokušaj Gomeša. Međuitm, Portugalac je samo nekoliko sekundi kasnije, tačnije u 83 minutu postigao svoj drugu gol u dresu Partizana. Iako je do kraja ostalo malo vremena crno-beli su mogli da postignu još dva gola. Đerlek je takođe promašio iz dobre pozicije, dok je Gomeš u samom finišu pogodio stativu.

Partizan će narednog četvrtka dočekati Trakai u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Litvanci su prvom kolu kvalifikacija iznenadili eliminacijom kazahstanskog Irtiša.