Šampion i dalje bez greške

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su trijumfalni niz. Do treće pobede u isto toliko ovosezonskih superligaških mečeva šampion Srbije je stigao na gostovanju ekipi Voždovca rezultatom 1:2.

Crveno-beli su na populanrom “krovu” primili prvi gol u sezoni, ali treba istaći da je trener Vladan Milojević počeo susret sa dva debitanta i mnogo promena u timu, želeći da odmori ključne igrače pred novi izazaov na evro-sceni.

Početak je definitnivno odredio dalji tog duela. Odbrana domaćih kapituliralaje posle svega dva minuta igre, a svoj povratnički gol u dresu Crvene zvezde postigao je Veljko Simić.

Osim jednog šuta u okvir gola koji je samo zagrejao golmana Popovića, Voždovac je bio bezopasan. Zvezda je do drugog gola stigla u 25. minutu posle greške defanzivca domaćih Ostojića koji je bez gledanja uputio loptu ka svom golmanu, međutim Stojiljković je presekao pas i rutisnki pogodio za 2:0.

Gotovo preslikana situacija viđena je u 56. minutu. Ovoga puta pogdrešio je debitant u crveno - belom dresu Sumaila, a to je iskoristio Duronjić i prepolovio prednost gostiju.

U samoj završnici utakmice Voždovac je bio opasniji, a najbolju priliku propustio je Luković koji sa 10 metara nije uspeo da pogodi okvir gola i donese svom timu izjednačenje.

Zvezda se posle ovog trijumfa okreće duelu sa Spartakom iz Trnave u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona. Duel je na programu u utorak od 20.30 na stadionu “Rajko Mitić”.